Motioner wordpress kişisel blog teması

Merhabalar. Çok uzun zaman oldu tema türkçeleştirmeyeli, paylaşmayalı. Belki siteye baktığınızda “Zaten bir tane paylaşmışsın.” diyeceksiniz ancak, şu anki arşivlerde bulunmayan bir sürü yazım var, paylaşıyordum zaman zaman. Başlıkta adı geçen wordpress temasını gerek görsel, gerekse seo açısından çok beğendim. Kendi temalarımda doğruyu söylemek gerekirse, daha çok görselliğe önem veriyorum ve seo kısmını pek önemsemediğim bir gerçek. Ancak olması gereken tabiki de bu değil.

Motioner wordpress temasını kendi sitemde kullanmadığım, sadece önizlemesini yaparak denediğim için, modifiye edemedim. Ama zaten genel itibariyle beğendiğim için, kendim kullanacak olsaydım da, yine türkçeleştirmek dışında pek bir değişiklik yapmazdım. Şu anda görselde gördüğünüz renklerin tümünü, logo ekleme-silme işlemlerini, sosyal medya hesap paylaşımlarınızı, yani hemen hemen aklınıza gelebilecek tüm düzenlemeyi temanın yönetim panelinden gerçekleştirebiliyoruz. Temada en beğendiğim kısımlardan biri de, yayımcının footer kısmında zorunlu linkinin olmaması. Bir linkini bırakmış haklı olarak, ancak bu kısmı da dilersek yönetim panelinden değiştirebilmemizi sağlamış. Doğruyu söylemek gerekirse şu anki temadan geçişim beni biraz uğraştıracak olmasaydı, bu temayı kullanmak isterdim.

Şu an türkçeleştirdiğim versiyonun önizlemesini ne yazık ki kendim de göremediğim için, belki biraz yarım bir iş oldu ve unuttuğum yerler, ingilizce kalmış kısımlar olabilir. Kullanmak isteyen olursa ve düzeltemeyeceği bir kısım olursa seve seve yardımcı olurum.

Orijinal halini indirmek veya önizlemesini görmek isterseniz; https://tr.wordpress.org/themes/motioner/

Motioner wordpress blog temasını türkçeleştirdiğim haliyle indirmek isterseniz de, buraya tıklayınız.