Merhabalar

Uzun bir ayrılıktan sonra yine ben geldim. İyi miyim kötü müyüm bilmiyorum. Sanırım psikolojim herkes kadar bozuk, herkes kadar yerinde… Evet artık hiç kimsenin 100% sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, kendim de dahil. Açık açık hakkımda sayfasında saçmalamaya geldiğimi söyledim zaten. “Bu ne saçmalıyor yahu!” diye düşünmeyin yani!

Sitenin yokluğundan bu yana hayatımda çok şey değişti. Ama şu an aklıma hiç bir şeyin gelmemesi de enteresan 😀 Hayır, Antalya’ya yerleştim, bir sürü işe girdim çıktım, kahveleri öğrendim, biraları öğrendim (bunlar garsonluk deneyimlerimden.) 😛 ilk defa kendi paramı harcamak nasıl bir hismiş onu gördüm, işsiz kalıp utançla ailenin parasını yemek-bir süre sonra yüzsüzlüğe vurdurmak ne demekmiş onu öğrendim… Minicik bir canla birlikte yaşamaya başladım. O benim gerçekten en sadık dostum, minik bebeğim oldu. Fotoğrafını sağ menüde görebilirsiniz. Sonraaa ilk defa ameliyat oldum (Yaptırmam dediğim yamuk burnumu düzelttirdim. Ama hala nefes alamıyorum 😛 EVET NEFES ALAMADIĞIM İÇİN!!! Ama tabi hazır ameliyat “oluyoz”, bari yamuğu da, kemiği de gitsin demi ama 😀 Neyse bunu bir sonra ki yazımda anlatacağım.) Akıllı telefona ne gerek var derken bir android telefon aldım, sonrasında iPhone kötüdür – ne gerek var ona o kadar para vermeye, Mac’de neymiş falan dedim, ve tabiki tükürdüğümü yalayıp bunlara sahip oldum. Ha bu arada bunlara sahip olacağım derken dolandırıldım da, orası ayrı bir hikaye… Dolandırılınca neler yapılması gerekiyormuş; Sizi salak sanan ş.siz herifleri nasıl püskürtebilirsiniz, başıma gelenler bir başkasının da başına gelmesin diye anlatacağım… Üniversiteye gidemiyorum diye dellenip açmıştım ya Perenc’i, işte şimdi mezun oldum. İlk defa gerçekten aşık da oldum, salak salak ağladım da… Böyle yazınca da bir komik oldu. Saçmaladığım, tu kaka dediğim herşeyi, bir bir yaptım denebilir işte. Ve de sonuç olarak kürkçü dükkanıma geri döndüm.

Şimdi şöyle ki, bu siteyi tekrar açarken aklımda video çekmek ya da konuşmak vardı. Ki hala var… Ama işte siteyi açınca nedense yazma isteğim, konuşma isteğimden ağır bastı. O yüzden bu ilk paylaşımımı da bir video olarak değil, yazarak sundum. Tabi şöyle de bir beklentiye girilmemeli, ben bir kameranın karşısına geçip konuşmayacağım. Herneyse ilerleyen günlerde bir video örneği ile de görüşürüz gibi geliyor.

Şimdilik hoş buldum, hoşça geldiniz… Tekrar görüşmek üzere…

6 yorum

comments user
adamkarga

Aaa ben neden yeni görüyorum burayı 🙂

Tekrar ve tekrar ve hatta belki birkaç tekrar daha hoş geldin. (Aynı tekrarlara kendim de düştüğüm için yıllarca, komik geldi bu cümleyi yazmak)

Yeniden yazmaya başladığın için çok sevindim. Blogumda hâlâ birgün geri dönecek yazıyor senin adına 🙂 Bir kez blog tozu yutan ıslah olmuyor, geri dönüyor illa ki ve sen de iyi ki döndün. Ve umarım bu sefer maceran yine ancak senden çıkabilecek böylesi güzel bir tasarımla, çok daha uzun süre devam eder. ^^

  comments user
  Peren

  Merhaba Ubeyd :))
  Siteyi biraz erken açıp, sosyal medya mecralarından geç duyurduğum için, bir iki yazı yazdıktan sonra haberdar oldun, affet 🙂 Ama temada yazıların uyumunu vs. test edebilmem için ne yazık ki birazcık zamana ihtiyacım vardı. Adamkarga’da “Bir gün geri dönecek” yazdığını gördüm yakın bir zamanda ve gerçekten çok çok mutlu oldum, değerli bir dost tarafından hatırlandığımı görmek beni onore etti. Aynı zamanda bu siteyi açmama ekstra teşvik de etti 🙂 burayı henüz açmadan evvel görmüştüm. Beni bekleyen birileri varmış hissiyatına kapıldım. Ve ne yalan söyleyeyim ekstra bir şevkle açtım siteyi. Çok çok teşekkür ediyorum güzel temennilerin, düşüncelerin için. İnsallah dediğin gibi bu blog son ve baki olacak.

   comments user
   adamkarga

   Bir parça sebep olabildiysem ne mutlu bana 🙂
   Kendim de çok fazla gittim ama geri dönmeden edemedim. Umarım ikimiz için de bu bloglarımız son ve ömrü sonsuz olurlar ^^

    comments user
    Peren

    🙂 dilerim öyle olurlar.

comments user
Sabah Kemal Cansu

Yeniden yazmaya başlamana o kadar çok sevindim ki. Eski günler de tasarım kültürüne ve blog anlayışına hayrandım muhtemelen tekrar hayran kalacağım gibi gözüküyor. Tekrar hoşgeldin 🙂

  comments user
  Peren

  🙂 Sabah Kemal çok rica ederim şımartma beni 😛 Çok çok teşekkür ederim.

Bir yanıt verin