Kışkırtılmak

Çıldırıyorum. Gerçekten çıldırıyorum çünkü önüne gelen konuşuyor. Bilinçli değiller insanlar ve sırf konuşmuş olmak için konuşuyorlar. Çok ilginçler gerçekten. İnsanlarla iç içe çalışan insanlar bilirler. Tahammül edebilmek çok çok zor. Keşke günde sadece bir iki insanı duyup görebileceğim bir mesleğim olsaydı. Bir de çocuklar var. Küçük insanlar… Sağlıklı ebeveynlerin yetiştirdikleri ve sağlıksız, ebeveyn olmaması gereken insanların yetiştirdikleri var. Öte yandan, fiziksel veya psikolojik bir problem ile dünyaya gelmiş olan çocuklarımız da var.

Ben bir eğitimci değilim. Ki küçük çocukların öğretmeni olmak da istemezdim, yalan yok. Çünkü çok zor bir meslek ve o küçük insanlara tahammülü çok fazla olmayan biriyim. Kendimi biliyorum ve bunun bilincinde olarak hareket ettim. Zira bu mesleği seçmiş olmam hem bana, hem de karşımdaki çocuklara eziyet olurdu. Kötü bir öğretmen olurdum.

Ama şu an işsizim. Bana böyle bir iş teklif edilse tabi ki de kabul ederim. Çünkü hayatımı idame ettirebilmem için, para kazanmam lazım. “Olmaz! Seçemezsin!” , “Sen bizim çocuğumuza kötü bir öğretmen olacağını, demin kendi ağzınla söyledin!”

Evet. Gayet dürüsttüm. Ama açsam karnımı doyurmak için sizin çocuğunuzun o kötü öğretmeni de olacağım elbette!

BURADA SUÇ KİMİN? İki taraftan da bakar mısınız olaya!

Çok afedersiniz ama ben bir sinirle geldim buraya ve başladım yazmaya. Şu an hakaret bile edesim geliyor. Sıcak evinde çocuğunu şımartan velilere ve şu videodaki öğretmene sövenlere!

https://youtu.be/Pj8zg1zEA30

Ben bu öğretmenin bir yakını değilim. Ama gördüğüm kadarıyla çocuğu dövmüyor. Ve çocuğun, artık ebeveyni midir, servis şoförümüdür! Her kimse o videoya çeken, öğretmeni çıldırtmış çocuk, olabilir, bu gayet doğal, çünkü insanız… Öğretmen al şu çocuğu diyor, bu da daha da sinirlenmesini bekliyor, dövsün, sövsün, kadın sinir krizi geçirsin de, onu internette rezil edeyim. Onun sonra mesleğinden ihraç edilmesini sağlayayım. Sonra kadın emekli bile olamasın belki ve aç kalsın. Evde çoluğu çocuğu var mıdır, nedir ne değildir, umurumuzda değil çünkü… En kötüsü öğretmen bu kadar kötü bir şekilde itibarı zedelendiği için siyanür falan içer ve ölür. Sonra arkasından da bağırırız. “ÇOCUĞA EZİYET EDEN LANET ÖĞRETMEN ÖLDÜ, İYİ OLDU”

İNSANIZ!

Kimi zaman salağız, aynen bu “öldü iyi oldu.” diyecek kadar. Kimi zaman, duygusalız, ağlıyoruz. Sinirliyiz, stresliyiz. Çıldırıyoruz bazen. Çokça hata yapıyoruz. Seviyoruz bazen. Koruyoruz, kolluyoruz, gözümüzden sakınıyoruz birilerini. Kimi çocuğunu, kimi annesini, kimi babasını, kardeşini, sevgilisini…

İnsanız biz…

Bunu niye unutuyoruz?

Sinirlenebiliriz!!!

Ki ben emin olun çok sinirli bir insanım. Karşımda benim bu hocaya olduğu gibi bir çocuk tükürecek öyle miiiii! Ya da benim el bebek, gül bebek yetiştirdiğim çocuğumu, tükürdü diye öğretmene, öğretmeni dövecek!

Dövemez. Evet haklısınız dövemez… Sadece burada olduğu gibi sinirlenebilir. Ama çocuğum da çok yaramaz ve evde ona ben bile tahammül edemiyorsam, benimki gibi 20 tane daha öğrenciye o “insan” nasıl tahammül etsin? Nasıl çıldırmasın?

Çok yanlışız ya. Hemen saldırıya geçiyoruz. Sosyal medyayı çok ama çok yanlış kullanıyoruz. Ve buna o çok sevdiğiniz ünlüler de dahil oluyor, olay çığırından çıkıyor.

Çok ama çok fazla neden var. Belki emeklisini bekliyordu o kadın, belki evinde bir problem yaşadı, belki özel eğitim gereken bir çocuğa eğitim verilmesi zorunlu kılındı ve bu onun alanı değildi. Vs.. vs.. Bu böyle çok uzar gider.

Ha belki de gerçekten çok kötü bir öğretmen. Olabilir. Gerçekten lanet bir öğretmen de olabilir. Belki arkaplanda çocuğa vurdu, yada berbat davranışları olan dengesiz bir İNSAN o.

O zaman da yapılması gereken, o insanı bu şekilde değil, okul idaresi ile görüşerek yahut daha ileri giderek milli eğitime oraya buraya şikayet ederek bu işi yapmasına engel olacaksınız. Bu şekilde olmamalı. Psikolojisini tamamıyla yerle bir ederek, hayatını elinden alarak yapılmamalı bu.

O kadın gerçekten kötü biriyse, düşüncesizse, siz de onun kadar kötü ve düşüncesizsiniz.

Bir yanıt verin