How to get away with murder

Pek severek izlediğim yeni dizim 😀 (Eskidi tabi ben bu yazıyı yayınlayana kadar. Arada The Good Place falan var. Onu da yine böyle berbat da olsa yazıcam.)

Üstü kanlı, eli bıçaklı bir katilseniz ve hapse girmek yerine yeni insanları doğramak istiyorsanız… İşte bu kadın sizi hapisten kurtaracak zehir gibi bir beyine sahip deha. Annalise Keating… Yanındaki örümcek kafalı bebek yüzlü salakları anlamak pek mümkün değil benim açımdan. Sizin açınızdan mümkünse buyurun tartışalım. Bu kadın bir harika! Lütfen tartışmayalım, ben haklıyım 😛 😀

Bir günde bir sezonu yiyecek kadar kaptırdım kendimi. Gerisini siz düşünün artık. Fındık, fıstık gibi bir şey. You falan da neymiş yani. Bize çöp tanıtmışsın diyeceksiniz.

Anlatacağım pek yakında… 😛

Demişim ve VPerenc’de yayınlamadan taslak olarak buraya gelmiş. Perenc.Net’te yazacağım ilk yazı bu tema yazısı olacaktı ama artık ikinci yazı tema yazısı olur yapacak bir şey yok daha fazla geciktirmeyeceğim diziyi, hazır 5. sezonu izlerken, araya giren soğukluk az çok gitmişken yazmak istiyorum.

Evet kopya çekerek pek sevgili Annalise’imin ismini öğrendim demin; Viola Davis. Ve evet kabul ediyorum, çok geç kaldım aslında onun gibi iyi sanatçıları çok önceden tanır-bilirdim… Annalise, özel Philadelphia’daki Middleton Hukuk Üniversite’sinde *Ceza hukuğu derslerine giren bir avukattır(öğretmen). Ve ilk sahnede bu dersin ismini “How to get away with murder. – (Cinayetten nasıl kurtulursunuz..)” olarak yeşil tahtaya elindeki tebeşiriyle yazar. Dersi teorik olmaktan ziyade pratiğe dökerek, mahkeme salonlarına öğrencilerini götürerek işler. Ancak tüm sınıfı değil, kendi seçtiği yeterli donanıma sahip olduğunu gördüğü öğrenciler olacaktır bunlar. İşte dizimiz böyle başlamakta ve Annalise’in zekasını zerre sorgulatmadan beşinci sezona dek gelmektedir. Ha beşinci sezonda sorguluyor muyuz? Hâşâ! Ben henüz bitiremedim, açıkçası bitsin de istemiyorum. Ama 6. sezon final yapıyor… Üzdün Keating.

Bir yanıt verin