Merhabalar, ben Peren. 10 yılı geçkin süredir aklına estikçe blog yazan biriyim. Yani Perenc.net alan adı olarak eski bir blog olmasa da, ben eski bir blog yazarıyım. Tabi bu ne işe yarıyor tartışılır… Dizi-film izlemeyi, her ne kadar epeydir düzenli okumasam da kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Azıcık da gitar çalıyorum. Şarkı söylemeyi seviyorum onunla. Sitenin temasında da Beetlejuice ve Joker sevdiğimi görüyoruz. Tasarımlarıma yıllardır eklerim kendilerini… (Eski temada mevcuttu. Şu an karakterler yok.) Bu listede sevdiğim filmleri görebilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi- Eski Yunan Dili Ve Edebiyatı mezunu, işsiz bir bireyim. Yarı tembel, yarı çalışkanım. 2011-2022 yılları arasında Antalya’da yaşadım. Şu sıralar yersiz yurtsuz sayılırım. Antalya’da yaşadığım süre zarfında, düzgün sayılabilecek bir kaç fabrika ve havalimanında çalıştım. İşsiz kaldığım zamanlar oldu. Bolca orada burada, öfke patlamasıyla yazacağım bunları; ne yazık ki devlet dairesinde çalışmayan hemen hemen herkes gibi, tacize uğradığım kıytırık iğrenç mekanlarda çalıştım. Kafe, kahvehane, dükkan… Kimi seviyesiz işverenlerim blogumdan haberdardı. Rahatça girip sövemedim. Hala tabi rahatça küfredemiyorum, orası ayrı bir konu ama… En azından ilişiğimi kestiğim için, bir nebze olsun manyaklardan uzaktayım diye rahatım.

Antalya’yı çok seviyorum. Tekrar bir imkan yaratabilirsem oraya taşınmak isterim. Kendimi bildim bileli, bir İstanbul, bir de Antalya diyorum zaten. Ama İstanbul’dan, İstanbul’a sonradan adapte olmaya çalışmış, ama olamamış insanlar yüzünden korkuyorum. Bu ne demek diyecek olursanız… Totonuzu keserler diyeyim 😛 Bence açıklamama gerek yok, anladınız işte.

Blogu ilk açtığım(2010) zamanlar, üniversiteyi kazanamamış ve tek düşüncesi “Bir yere kapat atayım da gideyim, sevgilim falan olsun…” olan biriydim. Oldu oldu. Güzel geçti üniversite yıllarım. Hemen hemen her şey istediğim gibiydi. Antalya Kaleiçi özellikle 😀 İşte bu yüzden zaten, son 5-6 yıldır ise, “O kapak attığın üniversiteyi bitirmek yetmiyormuş, asıl önemlisi iş bulmak!!” oldu tek önemli düşüncem ve kaygım… Şimdilik bu kadar. Zaman zaman bu sayfayı güncelliyorum. E haliyle olması gerektiği gibi, dünya dönüyor ve ben değişiyorum…

Hoşçakalın.