Alan adı değişikliği, yeni tema ve olacaklar

Yazıya nasıl giriş yapmam gerektiğini bilemedim. Merhabalar, diyor muyum diye bir önceki yazılarıma falan baktım. Ki bu çok gereksizdi. Her neyse… Küçük bir değişiklik oldu. Evet yine tutunamadım ben. Aslında büyüktü değişiklik, alan, alan adı vs… değişti. Evet kısaca site ile ilgili her şey değişti.

Diğeri bir süre daha açık kalacak. Ama oradan herhangi bir şey paylaşmayacağım, artık. Mail ile takip eden bir kaç kişi vardı zaten yalan söylemeyeceğim 😀 onlara bir önceki yazımın linki, “perenc.net” olarak gitti. Ama başlıkta “Vperenc.com” yazıyordu. Böyle küçük yanlışlıklar olabilir… Oldu işte artık… Yani velhasıl, mail üzerinden takip eden o iki arkadaşım 😀 resmi olarak burayı henüz duyurmamış olsam da maillerini eğer kontrol ettiler ise, buradan haberdar oldular.

İçime sinmeyen bişeyler hep var. Burada da olacak büyük ihtimalle… Çünkü elim sürekli, “perenc.com” yazmaya gidiyor hala… Perenc.net yazmaya alışacağız artık. Ama Vperenc’den daha kolay olacak sanırım alışmak, yada tam tersi bilmiyorum. Alan adı Peren.net olacaktı aslında. Ama isim tescil ihlali falan olmasından korkup ödleklik yaptım açıkçası, pek sayın godedi’de okuduğum bir makale dolayısıyla. Bu yüzden eskiye geri dönüş diyebiliriz buna. Ve .net alan adına önyargılı oluşumdan dolayı, yıllardır açıkçası bu alan adı aklıma gelse de, istemiyordum. Buradan duyurayım peren boşta 😀 buna bakarken, ‘yazamaz.com’ adresinin de boşta olduğunu farkettim, bilginize. Kapabilirsiniz. Ben de yazamayan bir yazar olarak düşünmedim değil. Herneyse sonuç olarak, kesin bir karar ile, buradayım ve artık bu alan adı çok büyük bir sıkıntım olmadığı sürece değişmeyecek. Çocuk oyuncağına döndürdüm iyice biliyorum ama bu son, söz 😀

Ve son olarak, gördüğünüz üzere WordPress temaları kategorisini açmış bulunuyorum. Artık, minik minik değiştirdiğim veya sadece türkçeleştirdiğim, hoşuma giden temaları buradan sizinle paylaşacağım. İlk olarak, şu an görmüş olduğunuz tema ile başlayacağız. “Şunu da yap!” veya “Şu özelliği kaldırır mısın? ” yahut “Lütfen bunu da ekle.” gibi ricalarınızı göz önünde bulunduramayacağım ne yazık ki. Çünkü ben bir “coder” değilim. Kendimce basitçe düzeltiyorum veya temalar arası değiş tokuş yapıyorum. Ama bunları yapamayacak olursam da, vazgeçiyorum… Ha yapmak için elimden geleni yapıyor oluyorum genelde, belki bir günümü veya daha fazlasını ziyan ediyorum. Ama ben yıpranıyorum. Çünkü bu konuda pratik değilim. İşte bu yüzden hiç bir ricayı göz önünde bulunduramayacağım ne yazık ki.

Bir sonraki yazıyı, belki bir kaç saat, belki de bir kaç gün içerisinde paylaşacağım, ama o yazı Flat WordPress teması olacak. Benim gözümde şu an herhangi bir sıkıntısı yok bu temanın, ama biraz daha gözden geçirmem daha sağlıklı olacaktır.

Görüşmek üzere.